Srpen 2010

Život vždy z té lepší strany ber

31. srpna 2010 v 12:28 | Darling |  z hlavy mé
Tak, přátelé, je tu konec prázdnin. A s koncem prázdnin nám opět začíná škola/boj o přežití/horor mého dětství (říkejte si tomu, jak chcete). Přeji hodně úspěchů, pracujícím neškolákům též. A pro ty, kteří se netěší, tu mám jednu pajtnovskou písničku.

Život vždy z té lepší strany ber!


A pro budoucí prvňáčky, aby viděli, jako to v takové první třídě chodí (v angličtině, rodiče nebo starší sourozenec přeloží :]).


Já se do školy těším. Vlastně, těším se do obou dvou škol. To zase bude rok. Z místa A do místa B-gympl, z místa B do místa C-konzervatoř a z místa C zpět do místa A-domů.


Poklady mé růžové krabice

29. srpna 2010 v 18:16 | Darling |  z hlavy mé
Rozhodla jsem se napsat o mé růžové krabici, do níž uschovávám své poklady z cest nebo věci čistě necestovního druhu, ke kterým mě něco poutá. Je toho hodně, tudíž se prosím nelekněte, až kliknete na celý článek. Pusťte si k tomu nějakou hudbu, ať neusnete nudou. Otevírám krabici a jako první beru do ruky…

Čtěte noviny. I tam na vás může čekat velké překvapení

28. srpna 2010 v 12:42 | Darling |  z hlavy mé
Jako každý víkend jsem si dnes ráno otevřela noviny, přílohu MF Dnes, Víkend. Zaujal mě článek o pouličních muzikantech, tzv. buskerech. A jelikož i já se jednou chystám vyjít do ulic a hrát, byl o to zajímavějším. I čtu a čtu, obracím na stranu 8, a koho na fotce nevidím. Estas Tonne! Ano, byl tam rozhovor s mým milým Estasem, o kterém jsem nedávno napsala článek. Ihned jsem zapnula počítač a napsala redakci e-mail, ve kterém jim za tento rozhovor moc děkuji.

Vaše blahem rozrušená
Darling :)

Růžové natáčky tančí na hlavě Darling

26. srpna 2010 v 15:11 | Darling |  z hlavy mé
Mám na hlavě natáčky, poněvadž mě večer čeká další výlet do společnosti - koncert Martina Kasíka. Jdu se na něj podívat, protože je skvělým interpretem F. Chopina. Pochopte, přátelé, Chopin je pro mě jedním z bohů romantismu.
...
Pořád si prohlížím mé fotky a suvenýry z cest. Mám je schované v růžové krabici pod stolem. Občas se zachce i pavoukům nahlédnout na mé poklady. Myslím, že pohled na stopadesátiletou bibli po mé prapraprababičce by je patřičně vyděsil. Mě by zase pohled na ten skvost historie fascinoval. Někdy vám napíši seznam mých suvenýrů a pokladů z růžové krabice, jen jestli vás tím nebudu obtěžovat :) Na této francouzské fotce je jeden asijský hudebník s anglickým (?, už si nevzpomínám) mladíkem, kterého si asijský hudebník vybral s obecenstva na pomoc. Tento mladík byl neuvěřitelně arytmický. Mít takto arytmické srdce, tak už tu dávno nejsem! Ale aspoň si to užíval a svým způsobem byl i originální, to mu musím uznat.

Tuhle blbůstku na otázky a odpovědi má snad každý. Tak toho musím honem využít, dokud to nebude mít úplně každý (nechci být neoriginální opičák).


Měla jsem sen o kočkách. Nevím proč, ale i když je mám ráda, tato zvířátka mě děsí.

Antoine de Saint - Exupéry, z Malého prince

25. srpna 2010 v 20:36 | Darling |  z hlavy jiných
"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. Ale poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátel."

mistr Štěpán Rak

23. srpna 2010 v 7:58 | Darling |  z hlavy mé
Po dlouhé době jsem opět vyrazila do společnosti a zůčastnila se koncertu mistra Štěpána Raka (doufám, že všichni známe). Jesliže Chopin je nazýván básníkem klavíru, tak Rak je pro mě básníkem kytary.
...
Seděla jsem pod oblohou, na níž zářil červený Lunitár, poprvé v životě pila zelenkavé Mojito s vysokým obsahem cukru na dně, který nešel ani za urputného míchání rozpustit, a nechala se unášet tou božskou hrou. Nejednou mě pan Rak dojal. Na koncert zavítal i básník pan František Novotný. Za doprovodu kytary přednesl několik svých básní. Byl to krásný poetický večer a já věřím, že všichni zúčastnění se vraceli domů plni krásna a poetična tak jako já.

Bavte se s youtube.com

18. srpna 2010 v 20:28 | Darling |  do ouška
Dnešní večer patřil opět youtube.com. Našla jsem pár zajímavých animovaných kousků (pod slovem animovaných si představte stovky fotek tvořící jedno video). Bavte se :)


Idealistka

14. srpna 2010 v 21:16 | Darling |  z hlavy mé
Mám před sebou dva a půl týdne, než usednu po boku mé přítelkyně do lavice školy naší. Mám dva a půl týdne na splnění úkolů, které jsem si na prázdniny naplánovala. Bože! Nikdy si nic neplánujte na prázdniny. Je to v zájmu vašeho dobra. Představa, že budete mít co dělat a uděláte spoustu užitečných věcí je krásná. Ale sedět na konci prázdnin sklesle nad vaším plánem a deprimovat se myšlenkami na dva měsíce, které byly v podstatě k ničemu, je deprimující. Ale na druhou sranu si můžu říct, že mám před sebou ještě tak 60 let života (he, optimista, kdo ví co se může stát) ve kterých toho  tolik ještě stihnu... A já se na ten důchod přeci jen těším. A jak. Budu mít spoustu těžce vydělaných peněz, které budu utrácet za cesty kolem světa. Budu se učit jazyk yucatánských mayů, aby mé mozkové buňky nezlenivěly. Budu se těšit pohledem na mou barevnou zahrádku. Ale (a to je to hlavní) nebudu si stěžovat kdekomu na své i nesvé choroby. Mně občas příde, že zestárnout  dnes znamená omezit společenskou konverzaci na nemoci, vnoučata a počasí. No jo, idealistka. Co byste chtěli. Ale nebojte, on se jí ten domeček z karet jednou sesype :)
Then thank God that I'm as good as dead
Then thank your God that I'm not aware
And thank God that I just don't care
And I guess I just don't know


Akrostichon

13. srpna 2010 v 9:25 | Darling |  z hlavy mé
Atributy přidělit mám
Leč snadné to vskutku není
Eklatantní snílek
Nejspíš z jiné doby
A a
.    dál
.         už ji
.                nic
                   nenap
                                adá

Jedny z mých hudebních úlovků

9. srpna 2010 v 18:15 | Darling |  do ouška
S přáním, aby se vám u co nejméně videí zobrazovalo "Vkládání je na požádání zrušeno" a aby se vám líbila - vaše Darling :)


1) Ella Fitzgerald - All the things you are