Září 2010

Oblaka

28. září 2010 v 14:37 | Darling |  z hlavy mé
Když člověk jako já uvidí tu nádheru nad hlavou, letí pro foťák rychlostí 50km v hodině, jako by se mu ta nádhera měla v následujících 10 sekundách rozplynout. Nechť se vám líbí.

...

Rána raného podzimu

25. září 2010 v 20:08 | Darling |  z hlavy mé
Snědla jsem čtyři kremrole, zapila je třemi sklenkami silně aromatického bílého vína a je mi fajn. Procházela jsem se v dešti bez deštníku. A bylo mi fajn. Z nebe padalo listí a já si užívala nostalgické dny podzimu, které právě začaly. Stále nosím mou podzimní bundu, která mi slouží už pět let a je stále jako nová. Na satelitu sleduji německé stanice, záznamy z Oktoberfestu, opery a koncerty a říkám si, že Němci, ti se dokážou bavit. A vůbec skoro všichni se dokážou bavit. My se akorát tak zmůžeme na jarmarky se zbožím na jedno použití made in Ch. A mně se to nelíbí. Stejně tak se mi nelíbí dnešní mládež. Dva hoši šli po ulici domů, zřejmě prvňáci, a jeden začne stříkat na druhého voňavku. Druhý hoch povídá: "Co blbneš, ty vole?" - "Hele, to je voňavka a jmenuje se Erotico! Víš, jak na tebe poletí ženský?!" :)


Minulý týden jsem seděla na lavičce s budoucím panem doktorem - fešák! Učil se zrovna kostní spojení a podtrhával si barevně poznámky. Kombinace kluk - pastelky mi přijde podivná. Pečlivý kluk. Když jsme u těch chlapů, znáte parfumerii Douglas? A jestli ne, tak určitě znáte nějakou jinou. A jestli tam náhodou pracuje chlap, nepřijde vám tak trochu divný? Už jsem narazila na 3 prodavače/podivíny. Chodí pevným krokem s nosem na hlavě v přiléhavých černých šatech a myslí si o sobě bůhví co.

Rána raného podzimu
tuberkulózní slunce pije mlhu
snášející se na probouzející se město
kapsy poskytují teplý azyl
těm prstům
které podzimní mráz zmrazil

Asi začnu nosit mé oblíbené rukavice made in France, které se svezly spolu s mým kamarádem jedoucím z Paříže.


Motivace

23. září 2010 v 18:08 | Darling |  z hlavy jiných
Musím se vám o něm zmínit. Je to pán, který mě motivoval, zaujal a získal můj obdiv.

Music for the pleasure

20. září 2010 v 17:50 | Darling |  do ouška
Ani bych nevěřila, že se sama dokážu zorientovat ve Vennových diagramech a ve zrychlování, jakožto fyzikální veličině dosti záludné.

1) Apocalyptica - I don't care
Nostalgická hudba


2) Placebo - cover Where is my mind od Pixies


3) Imam Baildi - O Pasatempos


4) The White Stripes - Hotel Yorba 


5) Cecilia Bartoli - O Cessate Di Piagarmi od Scarlattiho
Zpívala jsem ji před půl rokem. A dnes bych ji zazpívala úplně jinak. Líbí se mi má učitelka. Když zpívám, stojím od ní pět metrů a ona se i přesto musí schovávat ještě víc za klavír. Prý si půjde koupit špunty do uší :)


Posvátná příroda

15. září 2010 v 20:00 | Darling |  z hlavy mé
Seděla jsem na zářivě zelené trávě při svitu zapadajícího slunce. Paprsky dávaly mým vlasům zrzavý nádech a tvářím růžovou barvu tepla. Seděla jsem na trávě obklopena stromy a ptactvem. Jemný vánek mi hladil vlasy. Klid. Ponořila jsem své dlaně do trávy a nechala myšlenky putovat, kam se jim zlíbí. Pak se má mysl zklidnila a stalo se cosi zvláštního. Mé dlaně začaly srůstat se zemí. Vlasy začaly srůstat s vánkem a tváře se sluncem. V tom momentu bezčasí jsem cítila prazvláštní energii. Byla jsem součástí přírody a příroda byla součástí mě. Seděla jsem v tom posvátném tady a teď, já a Ona.

Od té doby jsem k okolnímu světu víc vnímavější. Někdy je důležité zastavit se a rozhlédnout se kolem :)

...
...
...

Na vodě

11. září 2010 v 21:40 | Darling |  z hlavy mé
Na vodě tančí
modř nebe jasná
k modři přitančí
bílá oblaka krásná

Na vodě leskne se
odraz trávy zelené
na odraz snesou se
kapky z nebe házené

Na krásná oblaka
nebe déšť padá
skrz bílá oblaka
barva slunce prosvítá zlatá

...
foceno při odpolední procházce po hrázi

Původní konec Červeného trpaslíka

10. září 2010 v 16:41 | Darling |  z hlavy mé
Poslední dny jsou ve znamení až moc častých náhod. Že by osud? Jeden kluk mi někoho připomínal. Dnes jsem se dozvěděla, že je to jeho bratr. Dnes jsem na youtube.com našla profil jedné osůbky, která má v oblíbených skoro to samé, co já. Zjistila jsem, že lidi z naší školy mají rády Pajtny a Trpaslíka :) Takže "starší" mládež nevymřela.


Opět jsme fotili

9. září 2010 v 18:42 | Darling |  z hlavy mé
Zamilovala jsem se do kvantových čísel. Zamilovala jsem se do červeného forsforu. Zamilovala jsem se do krásna. Povězte mi, co je pro vás krása/krásné? Přikládám k článku výběr fotek focených asi před rokem. Výběr mých fotek. A jelikož nemám čas přidávat na každou fotku mé jméno - vy - kteří hodláte kopírovat uvádějte - prosím - zdroj.
...

R.E.M. - Imitation of life

6. září 2010 v 20:27 | Darling |  do ouška
Ještě jednou bych chtěla poděkovat za vaše komentáře k mým fotkám. Potěšili jste mě a i já vás (doufám) potěším mou momentálně nejvíce přehrávanou písničkou od R.E.M. Pořád se snažím zapamatovat si, jak se řekne anglicky skořice (jedno ze slov textu písně). :)


A fotili jsme a fotili

4. září 2010 v 18:02 | Darling |  z hlavy mé
Až jsme vyfotili toto. Kdyby někdo měl zájem o můj profil amatéra na flickr.com, na požádání napíši.
...