Listopad 2010

Jolene, Vánoce a záležitosti školní

24. listopadu 2010 v 19:30 | Darling |  z hlavy mé
Přečetla jsem Labyrint světa a ráj srdce. Nejlepší kniha spolu s nešťastně zamilovaným, citlivým Wertherem, kterou jsem za poslední dobu četla.

Pomalu si začínám zvykat, že tato neděle je první adventní a brzy budou Vánoce. Proč si všichni myslí, že Vánoce jsou jenom o tom vyhodit spoustu peněz, sníst kapra, ztloustnout, dát si dárky a jde se spát? A nelíbí se mi to. Někdy si říkám, že lidi navymýšlí tolik blbostí (všeobecně, např.  zboží v obchodech) a až tu nebudeme, co po nás zbude? A když zestárnou, zjistí, že jim něco uteklo. Neví, že to něco se jmenuje Život. Najednou chtějí být zase mladí a začnou se bát smrti. Podle mě je smrt běžnou záležitostí života lidského, která za strach vůbec nestojí. Jo, chci se vrátit o pár set let zpět. Třeba se ujistím, že dřív byl život o něco lepší.

Má nejoblíbenější ranní píseň od White Stripes


Dostala jsem 1 dvakrát podtržená z literatury. A doufám, že 1 bude i z biologie, protože lidské tělo, DNA a ostatní napsorstonudnézáležitostipřikterýchjsemveškolespal/a mě fascinují.
                    
                    
                  

Nostalgie

16. listopadu 2010 v 14:59 | Darling |  do ouška
Kings Of Convenience


Ólafur ArnaldsZáležitosti školní

8. listopadu 2010 v 18:25 | Darling |  z hlavy mé
Dva testy z fyziky, test z dějepisu, chemie, literatury, angličtiny, čtvrtletka z matematiky. Učitelé se snaží nahrabat známky teprve týden před rodičákem. Jako kdybychom neměli ty dva měsíce předtím. Od začátku roku nemám ani jednu trojku. Což je u mě sice normální, ale i tak je to úspěch.

Zuby nehty se snažím nebýt nemocná. Nosím teplé ponožky, rukavice, každý den sním stroužek česneku [česnek miluju, ale mé okolí je odlišného názoru, nevím, poslední dobou se mi všichni nějak vyhýbají... hehe :)] a snažím se dýchat nosem, když letím v tom mrazivém ránu na autobus. A občas si přiliju do čaje rum, protože se mi nelíbí mých šedesát tepů za minutu a obličej bílý jak stěna.


Předčasné Vánoce, předčasné úmrtí pana Cobaina, pozdní řešení olympiády

4. listopadu 2010 v 17:26 | Darling |  z hlavy mé
Po dlouhé době jsem zavítala do chaotického potravního řetězce. Projíždět mezi regály, sledovat okolí a psychologicky je zkoumat, přesvědčovat lidi, aby vážně nepili colu. To by bylo normální. Ale normální mi nepřijde, když zpoza rohu na mě bafá čokoládový dědula v červeném hliníkovém kožichu! Bonbony s nápisem 'Vánoční kolekce'! Ať si to potravní řetězec laskavě strčí zpátky na sklad a vyndá nejdříve prvního prosince. Já mám ještě podzim.

  • Vyřešila jsem první část ze tří částí prvního příkladu z šesti (je to složité) chemické olympiády. Božské!